Krepšelis

0 vnt. 0,00 €

My Cart -

0 vnt.
Visos kategorijos

Perforatoriai

BOSCH, MAKITA, DEWALT, HIKOKI, MILWAUKEE ir kiti akumuliatoriniai ir elektriniai perforatoriai.

Tinkamą įrankį pasirinkti padės filtras "Maks. grąžto skersmuo betonui gręžti". Pvz., jeigu dažniausiai gręšite 15 mm skyles, stumdoma filtravimo liniuote nustatykite diapazoną iki 26 mm. Įrankis tarnaus ilgai o darbas vyks sparčiai, jeigu įrankis nebus nuolat maksimaliai apkrautas.

Kategorijoje "Grąžtai betonui" siūlome daugiau kaip 800 SDS-max ir SDS-plus grąžtų.

Kitus perforatorių priedus rasite kategorijose "Kaltai", "Gręžimo karūnos", "Gręžimo karūnų adapteriai / centravimo grąžtai", "Griebtuvai" ir "Alyvos".

Perforatorius ir smūginis gręžtuvas. Kuo jie skiriasi?

Efektyvus betono, mūro ir akmens gręžimas yra visai kitoks procesas, negu medienos, metalo, plastiko ar kitų panašių medžiagų gręžimas. Šiuo atveju netinka grąžtai aštria viršūne, kuri pjauna medžiagą. Betoną, mūrą ar akmenį grąžto galiukas turi skaldyti į labai smulkias daleles - tai lyg darbas su mažu besisukančiu kaltu. Norint efektyviai gręžti betoną, akmenį ar mūrą, vienu metu reikia naudoti du skirtingus judesius: kalimą centrinės grąžto ašies kryptimi (medžiagos smulkinimas ties grąžto viršūne) ir grąžto sukimą aplink savo ašį (susmulkintos medžiagos šalinimas grąžto spirale ir apvalios skylės formavimas). Todėl statybinėms medžiagoms ir akmeniui gręžti su kalimu skirti grąžtai skiriasi nuo įprastų grąžtų. Jų viršūnėlė nėra aštri, tačiau ji turi labai kietą kalto formos plokštelę. Yra dviejų tipų įrankiai, galintys vienu metu atlikti sukimo ir kalimo judesius. Tai smūginiai gręžtuvai ir perforatoriai.

Smūginiai gręžtuvai - tai suktuvas / gręžtuvas, turintis papildomą kalimo funkciją, kurią įjungus galima gręžti statybines medžiagas naudojant grąžtą su kietmetalio plokštele ir cilindriniu kotu. Tokiu atveju visas įrankio griebtuvas juda pirmyn / atgal dideliu dažniu, tačiau jo eiga yra labai maža, todėl ir kalimo galia yra nedidelė. Darbo metu gręžimo greitis tiesiogiai priklauso nuo įrankio spaudimo jėgos. Toks sprendimas tinka meistrams, kuriems tik retkarčiais tenka gręžti nedidelio skersmens skyles statybinėse medžiagose (ne daugiau kaip 30 proc. visų gręžimo darbų). Jeigu gręžti su kalimu tenka dažniau, reikia rinktis specialiai statybines medžiagas gręžti skirtą įrankį - perforatorių.

Smūginio gręžtuvo veikimo principas

 

Smūginio gręžtuvo grąžto pavyzdys

Perforatorius yra specialiai betonui, mūrui ir akmeniui gręžti skirtas įrankis. Pagrindinis šio įrankio elementas yra elektros variklio aktyvuojamas pneumatinis cilindras, per muštuką (1) ir muštuko pirštelį (2) kalimo judesį perduodantis tiesiai į grąžto koto galą. Norint išgauti didesnę kalimo jėgą yra būtina didesnė grąžto eiga, todėl perforatoriaus griebtuvas ir perforatoriams skirtų grąžtų koteliai yra kitokios konstrukcijos (lyginant su suktuvais / gręžtuvais). Darbo metu griebtuvas tik sukasi. Pirmyn / atgal griebtuve juda tik grąžtas, kurio kotelis turi specialius fiksavimo ir kreipiančiuosius griovelius. Toks grąžtų su grioveliais tvirtinimas vadinamas SDS sistema. Perforatoriai taip  pat yra skirstomi pagal naudojamą grąžto tvirtinimo sistemą. Iki 4 kg svorio perforatoriai dažniausiai turi SDS-plius sistemą (nuo Ø 4 iki 30 mm). Kadangi SDS-max grąžtai yra didesnio skersmens (nuo Ø 12 iki 45 mm), natūralu, kad šį tvirtinimą turintys perforatoriai yra galingesni ir sunkesni. SDS sistemą naudoja praktiškai visi įrankių gamintojai. Šią priedų tvirtinimo sistemą 1975 m. pristatė įmonė „Robert Bosch“. Šis pavadinimas yra žodžių "Steck-Dreh-Sitz" (įstatyti, pasukti, užtvirtinti) trumpinys.

SDS tvirtinimo sistema

Perforatoriaus veikimo principas

Perforatoriaus grąžto pavyzdys

Visi perforatoriai, išskyrus pačius silpniausius, turi šiuos režimus:

- kalimas (betono, mūro, akmens apdirbimas su kaltais);

- kalimas su gręžimu (betono, mūro, akmens gręžimas su SDS tipo kotelį turinčiais grąžtais ir karūnomis);

- gręžimas (medienos, metalo, plastiko ir kt. medžiagų gręžimas su cilindrinį kotelį turinčiais grąžtais ir karūnomis).

Norint su perforatoriumi gręžti medieną ar metalą neužtenka jo perjungti į gręžimo režimą - dar reikia uždėti suspaudžiamą griebtuvą, pritaikytą grąžtams ir kitiems priedams su cilindriniu koteliu tvirtinti. Universalūs perforatoriai turi greitai keičiamus SDS ir užspaudžiamus griebtuvus. Jeigu perforatorius turi fiksuotą SDS griebutuvą (nekeičiamą), norint gręžti be kalimo naudojant grąžtus cilindriniais koteliais, reikia į SDS griebtuvą įstatyti specialų suspaudžiamą griebtuvą, turintį SDS tipo kotelį su išpjovomis.    

Specialiai betono ir kitų statybinių medžiagų ardymui / griovimu ir darbui su kaltais skirtus įrankius, turinčius tik vieną kalimo funkciją, rasite kategorijoje "Atskėlimo plaktukai".

Nėra prekių atitinkančių nurodytus kriterijus.