Krepšelis

0 vnt. 0,00 €

My Cart -

0 vnt.
Visos kategorijos

Žoliapjovės, vejapjovės

Platus žoliapjovių ir vejapjovių pasirinkimas, kuriame tikrai rasite Jums tinkamiausią. Mūsų asortimente - Stiga, Bosch, Karcher, Gardena, Makita ir kitų gamintojų vejapjovės, vejos traktoriai, krūmapjovės. Siūlome akumuliatorinę, elektrinę ar benzininę sodo techniką. Nemokamai pristatome visoje Lietuvoje. Geriausius kainos ir komplektacijos pasiūlymus rasite sąrašo viršuje. Tinkamiausią sodo įrankį greitai rasite pasinaudoję mūsų filtravimo sistema. Tiesiog pasirinkite vieną iš žemiau esančių subkategorijų.

Vejos pjovimo technikos pasirinkimo vadovas

Žolė - visiems pažįstamas ir įprastas augalas. Žolei prižiūrėti užtenka tik retkarčiais ją nupjauti, tačiau norint turėti nepriekaištingai atrodančią veją, svarbu ne tik išmanyti jos augimo principus, bet ir pasirinkti būtent jūsų vejai tinkamą pjovimo įrankį. Tai gali būti: žoliapjovės, vejapjovės ar sodo traktoriukai. Kiekvienas iš šių įrenginių skirtas žolės pjovimui, tačiau kuris iš šių įrengimų labiausiai tinka Jūsų sklypui ir ką reikia žinoti renkantis žolės pjovimo techniką?

Žoliapjovės

Žoliapjovės naudojamos vejos pakraščiams, kurių nepasiekia vejapjovė, tvarkyti. Jos gali būti kelių rūšių, besiskiriančių veleno forma. Žoliapjovė išlenktu velenu paprastai naudojama kraštams aplink vejas ir gėlynus tvarkyti. Modeliai tiesiu velenu su kampine pavara yra skirti sudėtingesniems darbams - šiomis žoliapjovėmis patogu pasiekti plotelius po gyvatvorėmis, krūmais ir pan. Jeigu norite su žoliapjove atlikti daugiau sodo darbų, pagalvokite apie modelį su išardomu velenu. Dėl pastarojo žoliapjovę ne tik patogu sandėliuoti - prie jos galima tvirtinti įvairius priedus, tokius kaip gyvatvorių žirklės, pūstuvas, pakraščių lyginimo įrenginys, aukštapjovė ir šepetys.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis žoliapjovę:

  • Didžiausiam našumui užtikrinti žoliapjovė turėtų būti su galingu greitos akceleracijos varikliu.
  • Žoliapjovės rankenos turėtų būti patogios
  • Variklis turėtų užsivesti lengvai
  • Modelis turėtų būti pakankamai lengvas

Vejapjovės

Prieš renkantis vejapjovę, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tokius veiksnius kaip vejos dydis ir pjovimo metodas, kurį ketinate naudoti. Kuo didesnė veja, tuo didesnio pjovimo pločio reikėtų. Nepamirškite, kad norėdami nupjauti 1000 kvadratinių metrų vejos, turėsite nueiti nuo dviejų iki trijų kilometrų. Būtent dėl šios priežasties savaeigės vejapjovės tampa patraukliu sprendimu. Pjovimo sistemos pasirinkimui taip pat įtakos turi vejos tipas ir pjovimo dažnumas. Vejapjovės su šoninio ar galinio žolės išmetimo sistema tinka aukštesnei, šiurkštesnei ir nelygiai žolei bei rečiau pjaunamoms vejoms.

Mulčiavimas - tai idealus sprendimas žmonėms, kurie dažnai pjauna veją ir siekia pačių geriausių rezultatų. Nupjauta žolė susmulkinama ir paliekama vejoje kaip trąša. Be to, paskleista žolė veiksmingai saugo veją nuo išdžiūvimo.

Pjaunant vejapjovėmis su rinktuvu, veja atrodo tvarkingai, be to, nupjautos žolės nereikia grėbti. Surinkimo sistemą galima naudoti rudenį surinkti lapams. Vejapjovė su rinktuvu taip pat labai praverčia, jei esate alergiški žolei ar norite išvengti atsitiktinio piktžolių sėklų pasklidimo.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis vejapjovę?

  • Remdamiesi savo vejos dydžiu, nuspręskite, kokio pločio pjovimo agregato jums reikėtų
  • Jeigu priskiriate savo veją vidutinei ar didelei, rekomenduojame rinktis savaeigį modelį
  • Jeigu jūsų veja vidutinio dydžio, o jūs visai mielai pasimankštintumėte, siūlome stumiamąją vejapjovę
  • Jeigu veja nedidelė, pagalvokite apie mechaninę vejapjovę, kuri neišmeta jokių teršalų ir apsaugo jūsų kaimynus nuo triukšmo
  • Jeigu nesate tikri, kuri pjovimo sistema geriausiai tiktų jūsų vejai ir labiausiai atitiktų jūsų pjovimo įpročius, rinkitės modelį su keliais pjovimo metodais: išmetimu, surinkimu ir mulčiavimu
Pateikiame pagalbinę lentelę, kaip pagal vejos plotą išsirinkti tinkamiausią vejapjovę:
Vejos plotas Darbinis pjovimo plotis
200 kv.m 32 cm
350 kv.m 40 cm
500 kv.m 40 - 45 cm
1000 kv.m 45 - 53 cm
2000 kv.m 53 - 56 cm

Įsigykite prekes išsimokėtinai be palūkanų jau šiandien! Sužinoti daugiau