Krepšelis

0 vnt. 0,00 €

My Cart -

0 vnt.
Visos kategorijos
Kaina
  1. 0 € - 3434
Tinka šiems gamintojams
  1. Black & Decker (3)
  2. Blue Bird (1)
  3. Cub Cadet (2)
  4. Dremel (1)
  5. Emmaljunga (11)
  6. Fein (23)
  7. Festool (16)
  8. Finland (1)
  9. Flex (5)
  10. Gardena (11)
  11. Gloria (11)
  12. Greenworks (19)
  13. Grimsholm (1)
  14. Hikoki (4)
  15. Hitachi (1)
  16. Hogert (2)
  17. Ikra Mogatec (1)
  18. Karcher (14)
  19. Leica (2)
  20. Mirka (1)
  21. Mr.Gardener (1)
  22. MTD (1)
  23. Proxxon (1)
  24. Rapid (11)
  25. RawlPlug (2)
  26. Rems (4)
  27. Robomow (1)
  28. Scheppach (3)
  29. Skil (3)
  30. Stanley (9)
  31. Stiga (10)
  32. Texas (3)
  33. Virutex (3)
  34. Wagner (11)
  35. Wolf Garten (2)
  36. Worx (1)
  37. Yato (5)
  38. Show more
Tinka įrankiui
Akumuliatoriaus įtampa
  1. 20 V (18)
  2. 22 V (1)
  3. 24 V (8)
  4. 25,6 V (1)
  5. 36 V (21)
  6. 40 V (22)
  7. 48 V (5)
  8. 54 V (9)
  9. 58 V (1)
  10. 60 V (4)
  11. 80 V (2)
  12. PDC (2)
  13. Show more
Jungtis su IT įrenginiu
Akumuliatoriaus tipas
Apsauga nuo perkrovos
Pakrovimo lygio indikatorius
Akumuliatoriaus talpa
  1. 2,6 Ah (10)
  2. 2,8 Ah (4)
  3. 3,0 Ah (19)
  4. 3,1 Ah (1)
  5. 3,3 Ah (2)
  6. 4,0 Ah (62)
  7. 5,0 Ah (49)
  8. 5,2 Ah (9)
  9. 5,5 Ah (7)
  10. 6,0 Ah (28)
  11. 7,5 Ah (2)
  12. 8,0 Ah (10)
  13. 9,0 Ah (6)
  14. 10,0 Ah (4)
  15. 12,0 Ah (5)
  16. 15,0 Ah (1)
  17. 18 Ah (1)
  18. 28,0 Ah (1)
  19. 33,5 Ah (1)
  20. Show more
Produkto vėliavėlės

Akumuliatoriai

Šioje kategorijoje jums siūlome Bosch, Makita, Milwaukee, Dewalt, Festool, Hikoki, Metabo ir kitų gamintojų akumuliatorius.

Naudojant specialius filtrus lengvai ir greitai išrūšiuosite jus dominančias prekes pagal gamintoją, tipą, įtampą arba talpą.

Pastaruoju metu vis didesnę rinkos dalį užima akumuliatoriniai įrankiai. Ši tendencija įgauna pagreitį. Daugelis žinomų gamintojų intensyviai plečia savo akumuliatorinių įrankių asortimentą. Modernios technologijos leidžia pasiekti gana didelį santykinį akumuliatoriaus energijos tankį, todėl netgi tokie daug energijos naudojantys įrankiai kaip grandininis pjūklas jau gali efektyviai veikti naudodamas iš akumuliatoriaus tiekiamą energiją. Pačioje akumuliatorinių įrankių istorijos pradžioje jie buvo gana nepatogūs, gremėzdiški ir veikdavo labai trumpai. Dabar ši situacija radikaliai pasikeitė. Rinkoje jau būtų sunku rasti įrankį, kuris neturi versijos su akumuliatoriumi.

Keletas esminių akumuliatorinio įrankio privalumų:

  • Mažiau svorio – lengviau dirbti. Akumuliatoriniai sodo įrankiai yra daug lengvesni už benzininius. Pavyzdžiui, akumuliatorinės vejapjovės yra iki 40 procentų lengvesnės nei benzininės. Ši ypatybė lemia jų manevringumą. Mažas svoris taip pat yra labai svarbus tokiems prietaisams kaip gyvatvorių žirklės ar sekatoriai, ypač jeigu su jais dirbama ilgai.
  • Patogiau be laidų. Akumuliatoriniai įrankiai lengvi ir tylūs kaip elektriniai, tačiau nepriklausomi nuo elektros šaltinio. Tai yra didžiausias jų privalumas. Naudojant elektrinius prietaisus daug nepatogumo suteikia ilginamojo kabelio prijungimas, jo nutiesimas. Šis kabelis darbo metu nuolat painiojasi po jūsų kojomis, kabelį reikia dažnai perkelti iš vienos vietos į kitą. Neretai darbo metu kabelis būna netyčia pažeidžiamas. Pažeidus elektros kabelį iškyla elektros šoko pavojus. Visos šios problemos lieka praeityje pradėjus naudoti akumuliatorinį įrankį.
  • Saugumas + minimali priežiūra. Akumuliatoriniai įrankiai savo mobilumu prilygsta benzininiams, tačiau jie yra daug saugesni. Naudojant akumuliatorinį įrankį nereikia rūpintis degalais, nėra jokių išmetamųjų dujų, jokio blogo kvapo darbo ir sandėliavimo metu, nereikia laikyti degalų atsargų. Akumuliatoriniai įrankiai reikalauja minimalios priežiūros (jiems nereikia ruošti kuro mišinio ir atlikti techninės profilaktikos). Akumuliatorinius įrankius daug paprasčiau sandėliuoti – iš jų nereikia pašalinti degalų likučių, jie neskleidžia nemalonaus alyvos ir degalų kvapo. Baigus darbą akumuliatorinį įrankį galima iškart padėti į lentyną.
  • Vienas akumuliatorius visiems. Labai svarbu paminėti tai, jog daugelis žinomų įrankių gamintojų stengiasi suvienodinti skirtingiems įrankiams naudojamus akumuliatorius. Tai reiškia, jog tą patį akumuliatorių galima naudoti su skirtingais įrankiais. Tai ypač funkcionalu, kai norite išsikrovusį akumuliatorių pakeisti įkrautu ir tęsti pradėtą darbą. Taip pat tai leidžia sutaupyti lėšų, nes jūs galite įsigyti 1 ar 2 akumuliatorius su krovikliu ir keletą skirtingų įrankių be akumuliatoriaus ir kroviklio. Juk vienu metu jūs galite dirbti tik su vienu įrankiu, todėl jums nėra būtinybės pirkti ir sandėliuoti daug akumuliatorių.

Akumuliatorių tipai

Pagrindinių akumuliatorių savybių palyginimas

Akumuliatoriaus tipas:

NiCd

NiMH

Li-Ion

Savaiminis išsikrovimas per mėnesį:

20 %

30 %

5 - 10 %

Atminties efektas:

Yra

Silpnai išreikštas

Nėra

Iškrovimo / įkrovimo ciklų skaičius:

Apie 800

Apie 500

Iki 1500

Santykinis energijos tankis:

Mažas

Vidutinis

Didelis

Santykinė akumuliatoriaus kaina:

Žema

Vidutinė

Aukšta

Optimali laikymo temperatūra:

Nuo + 5 iki + 15⁰C

Elektroninė akumuliatoriaus celių apsauga:

Nėra

Nėra

Yra

NiCd (Nikelio – Kadmio) akumuliatoriai

Šio tipo akumuliatoriai buvo visų akumuliatorinių įrankių sėkmės pradininkai. Pastaruoju metu griežtinant aplinkosaugos reikalavimus šio tipo akumuliatorių atsisakoma, kadangi Cd (Kadmis) yra labai aplinkai toksiška medžiaga. Nuo 2016 metų draudžiama gaminti įrankius, naudojančius šio tipo akumuliatorius, tačiau vis dar išlieka galimybė įsigyti naują akumuliatorių vartotojams, kurie turi seno tipo įrankius.

Privalumai (+):

  • Žema kaina.
  • Didelis ilgaamžiškumas (tik griežtai laikantis pilno įkrovimo / iškrovimo ciklo tvarkos). Eksploatavimo trukmė apie 800 įkrovimo / iškrovimo ciklų.

Trūkumai (-):

  • Labai kenksmingas aplinkai. Akumuliatoriaus sudėtyje esantis Kadmis yra labai toksiškas aplinkai, todėl saugus tokių akumuliatorių utilizavimas yra sudėtingas procesas. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad šie akumuliatoriai yra kenksmingi vartotojui. Vartotojui jie yra absoliučiai saugūs.
  • Turi „atminties efektą“. Vienas didžiausių NiCd akumuliatorių trūkumų yra taip vadinamas „Atminties efektas“. Tai reiškia, kad akumuliatorių būtina iškrauti iki galo ir tik tada jį galima įkrauti. Įkrauti akumuliatorių taip pat būtina iki galo. Priešingu atveju akumuliatorius „įsimena“ ne iki galo atliktą iškrovimo / įkrovimo ciklą. Toks akumuliatorius su „bloga atmintimi“ ateityje turės tik dalį savo talpos, nes ilgesnį laiką nenaudotas elektrodų paviršiaus plotas oksiduojasi ir tampa neaktyvus.
  • Mažas santykinis išsaugomos energijos tankis. Dar vienas šių akumuliatorių trūkumas yra mažas išsaugomos energijos tankis. Kitaip tariant akumuliatorius yra didelis ir sunkus.
  • Spartus savaiminis išsikrovimas. Visiškai įkrautas nenaudojamas akumuliatorius gana greitai išsikrauna (praranda apie 20 proc. įkrovos per mėnesį), todėl ilgalaikio sandėliavimo atveju rekomenduojama akumuliatorių reguliariai įkrauti.
  • Mažėjant įkrovai tolygiai mažėja ir galia.   

NiMH (Nikelio Metalo Hidrido akumuliatoriai)

Privalumai (+):

  • Gana didelis santykinis išsaugomos energijos tankis. Lyginant su NiCd akumuliatoriais, NiMH akumuliatoriai talpina apie 30 – 40 proc. didesnį energijos kiekį (tokiame pat tūryje), todėl šie akumuliatoriai santykinai yra mažesni.
  • Beveik neturi atminties efekto. Šio tipo akumuliatoriai nėra tokie jautrūs visiškai iškrauta / visiškai įkrauta ciklo laikymuisi. Tačiau rekomenduojama tuo nepiktnaudžiauti.
  • Sudedamosios medžiagos nėra toksiškos aplinkai. Sudėtyje nėra Kadmio (Cd).

Trūkumai (-):

  • Mažesnis ilgaamžiškumas. Lyginant su NiCd akumuliatoriais, šio tipo akumuliatoriai turi mažesnį iškrovimo / įkrovimo ciklų resursą (apie 500 ciklų).
  • Spartus savaiminis išsikrovimas. Visiškai įkrautas nenaudojamas akumuliatorius gana greitai išsikrauna (praranda apie 30 proc. įkrovos per mėnesį), todėl ilgalaikio sandėliavimo atveju rekomenduojama akumuliatorių reguliariai įkrauti. 
  • Aukšta kaina.
  • Mažėjant įkrovai tolygiai mažėja ir galia.   

Li-Ion (Ličio jonų akumuliatoriai)

Privalumai (+):

  • Didelis santykinis išsaugomos energijos tankis. Nedidelių matmenų akumuliatoriaus korpuse galima sutalpinti daug celių, kurios generuoja aukštą įtampą arba didelę talpą (priklausomai nuo celių jungimo schemos). Todėl šio tipo akumuliatoriai yra kompaktiškesni.
  • Jokio atminties efekto. Šio tipo akumuliatoriuose naudojamos medžiagos neleidžia koroduoti celės elektrodų paviršiams, todėl akumuliatorius nepraranda savo talpos netgi keletą kartų jį įkrovus ne iki galo (nebūtina laikytis visiškai iškrautas / visiškai įkrautas ciklo).
  • Minimalus savaiminis išsikrovimas. Nenaudojami Li-Ion akumuliatoriai savo įkrovą praranda labai lėtai (praranda apie 5 – 10 proc. įkrovos per mėnesį), todėl jų nereikia papildomai įkrauti sandėliavimo metu.
  • Visą laiką veikia maksimalia galia. Mažėjant akumuliatoriaus įkrovai jo galia nekinta, todėl darbo metu įrankis veikia visu pajėgumu iki pat visiškos akumuliatoriaus iškrovos.
  • Didelis įkrovimo / iškrovimo ciklų kiekis. Akumuliatorių galima įkrauti / iškrauti iki 1500 kartų.
  • Elektroninė celių apsauga. Daugelyje žinomų gamintojų ličio jonų akumuliatorių yra sumontuota speciali elektronika, kuri saugo celes nuo perkrovos (riboja grandine tekančią srovę), perkaitimo (matuoja akumuliatoriaus vidaus temperatūrą) ir visiško iškrovimo. Ši sistema saugo akumuliatorių ir įrankį nuo vartotojo klaidų – įrankio perkrovos, perkaitimo arba visiško akumuliatoriaus iškrovimo. Įkrovai sumažėjus iki kritinės ribos įrankis tiesiog išsijungia.

Trūkumai (-):

  • Senėjimo procesas. Dėl specifinių akumuliatoriaus celių gamybai naudojamų medžiagų cheminių savybių bėgant laikui akumuliatorius sensta (net ir nenaudojamas) ir mažėja jo efektyvumas.
  • Naudojant didelėmis apkrovomis akumuliatorius linkęs kaisti.
  • Taikomi apribojimai transportavimui ir sandėliavimui.

Akumuliatoriaus eksploatavimą trumpinantys veiksniai, kurių negali įtakoti vartotojas

Akumuliatorius sudarytas iš celių (elementų), kuriose vyksta cheminiai procesai (elektrolizė) ir generuojama energija. Laikui bėgant mažėja šių procesų intensyvumas, todėl mažėja ir akumuliatoriaus talpa bei įtampa. Tai susiję su elektrodų paviršių korozija, elektrolito drėgmės sumažėjimu ir kitais cheminiais bei fiziniais reiškiniais, kurių neįmanoma sustabdyti ar išvengti.