Krepšelis

0 vnt. 0,00 €

My Cart -

0 vnt.
Visos kategorijos
Kaina
 1. 7 € - 582
Gamintojas
 1. Dremel (1)
 2. Proxxon (1)
 3. Ratioparts (3)
 4. AEG (14)
 5. Gesipa (3)
 6. Ingersoll-Rand (1)
 7. Paslode (3)
 8. RYOBI (6)
 9. Sola (3)
 10. Flex (3)
 11. Texas (1)
 12. Leica Geosystems (1)
 13. MTD (3)
 14. Al-ko (1)
 15. Ikra Mogatec (4)
 16. Show more
Tinka šiems gamintojams
 1. Paslode (2)
 2. Show more
Tinka įrankiui
Baterijos įtampa
 1. 25,2 V (2)
 2. 36 V (10)
 3. 40 V (4)
 4. 48 V (2)
 5. Show more
Jungtis su IT įrenginiu
Baterijos tipas
Baterijos talpa
 1. 3,3 Ah (1)
 2. 4,0 Ah (36)
 3. 4,0 Ah (2)
 4. 4,8 Ah (1)
 5. 5,0 Ah (23)
 6. 5,2 Ah (8)
 7. 5,5 Ah (1)
 8. 6,0 Ah (12)
 9. 6,2 Ah (2)
 10. 6,3 Ah (2)
 11. 7,0 Ah (2)
 12. 7,5 Ah (1)
 13. 9,0 Ah (1)
 14. 18,0 Ah (2)
 15. 24,0 Ah (1)
 16. 24,0 Ah (1)
 17. Show more
Proxxon Industrial / Micromot
Kraunamos baterijos įtampa

Akumuliatoriai

Ličio jonų akumuliatoriniai įrankiai įsivyrauja rinkoje

Naujos technologijos ir ekologiniai faktoriai lemia tai, kad per artimiausius kelerius metus ketinama nutraukti nikelio ir kadmio junginių (NiCd) ir nikelio bei metalhidrito junginių (NiMH) akumuliatorinių įrankių gamybą. Paskutiniais duomenimis, remiantis ES direktyva (2006/66/EC), NiCd akumuliatoriai įrankiai bus draudžiami nuo 2016 m. Vietoj minėtų akumuliatorinių įrankių asortimente palaipsniui įsigali ličio jonų akumuliatorius (Li-Ion ) turintys įrankiai, tokie kaip:

 
 
O kaip dėl atsarginių dalių?
Vis dėlto NiCd ir NiMH akumuliatorinių įrankių vartotojams neverta baimintis, kad sugedus kuriai nors atsarginei daliai jie bus priremti prie sienos pirkti naują įrankį. Šie įrankiai vis dar lieka prekyboje, o gamintojai yra įsipareigoję tiekti atsargines dalis, taip pat ir akumuliatorius, net ir pasibaigus įrankių garantiniam terminui. Tai reiškia, kad net ir sustabdžius tokio tipo akumuliatorinių prietaisų gamybą, jų akumuliatorius bus galima įsigyti.
 
Turime Jums išeitį
Nustojus gaminti NiCd ir NiMH akumuliatorinius įrankius, Jums ypač gali praversti IRANKIAI.LT teikiama paslauga – NiCd ir NiMH akumuliatorių naujinimas. Mūsų kvalifikuotas personalas sėkmingai naujam gyvenimui prikels jau pasenusią bateriją, kuri laikui bėgant neišvengiamai sensta. Skaitykite plačiau apie tai straipsnyje Akumuliatorių atnaujinimas.
 
Akumuliatoriaus naudojimosi trukmės laikotarpį veikiantys, tačiau nuo galutinio vartotojo nepriklausantys faktoriai
 
Senėjimas
Kiekvienas akumuliatorius dėvisi, nepaisant to, ar jis naudojamas. dėl to sumažėja talpa ir įtampa.
Cheminiai procesai
Visos medžiagos, jas naudojant, yra veikiamos korozijos. Dėl to sumažėja talpa ir įtampa.
Išdžiūvęs elektrolitas
Naudojant akumuliatorių, bėgant laikui, elektrolitas praranda drėgmę, tai turi įtakos talpos ir įtampos nusilpimui.
 
Rinkos lyderiai – Jūsų poreikiams tenkinti
Taigi, kuo Li-Ion akumuliatoriniai įrankiai pranoksta savo nikelinius „brolius“? Viena iš pagrindinių priežasčių yra pats akumuliatorius, kurio neveikia atminties efektas. Jis, nors ir laikytinas nepageidaujamu veiksniu akumuliatorių talpumui, tačiau vis dar neišvengiamas nikelio akumuliatoriuose. Dėl šios priežasties būtina pastaruosius maksimaliai pakrauti ir nekrauti tol, kol jie visiškai neišsikraus. Ličio akumuliatoriai šiuo atžvilgiu turi pranašumą  – juos galite pakrauti ir naudoti visiškai nekreipdami dėmesio į tai, kiek jie įkrauti ar išsikrovę, nes tai neturės įtakos jų talpumui.
 
Patogus krovimas
Ličio jonų akumuliatoriuose esanti celių apsaugos sistema neleidžia jiems persikrauti, perkaisti ir visiškai išsikrauti. Vis dėlto tokių situacijų vertėtų vengti, nes jos gali pažeisti celes ir sutrumpinti baterijos veikimo trukmę. Patogu ir tai, kad kai kuriuose akumuliatorių modeliuose (pvz. Bosch 36 V, 2,6 Ah talpos) išsikrovimo lygio indikatorius informuoja vartotoją apie energijos likutį. Svarbus aspektas, jog Li-Ion akumuliatorių žemas išsikrovimo lygis: po 30 dienų jie vis dar išlaiko 96 procentų talpą, o NiCd ir NiMH akumuliatoriai praranda maždaug 25 procentus talpos.
 
Skirtingų akumuliatorių tipų palyginimas
 
 NiCdNiMHLi-Ion
Išsikrovimas per mėnesį 20% 25% 3-5%
Atminties efektas Taip Ne Ne
Dažnai kraunamo (tingaus) akumuliatoriaus efektas Taip Taip Ne
Veikimo galimybės žemos temperatūros sąlygomis Esant -18⁰C, išsilaiko 40% talpa Esant -15⁰C, išsilaiko 0% talpa, o tai reiškia, jog akumuliatorius neveikia Esant –20⁰C, išsilaiko 50% talpa
Laikymas žemos temperatūros sąlygomis Iki -20⁰C be žalos akumuliatoriui Iki -20⁰C be žalos akumuliatoriui Iki -20⁰C be žalos akumuliatoriui
Laikymo laikas neįkraunant panaudoto akumuliatoriaus Iki 6 mėnesių Iki 6 mėnesių Iki 24 mėnesių
Optimali laikymo temperatūra 5-15⁰C 5-15⁰C 5-15⁰C
Akumuliatoriaus celių apsauga Ne Ne Taip
 
 
Patarimai, norintiems išsaugoti NiCd ir NiMH akumuliatorių ilgaamžiškumą
Jei Jūs vis dar naudojate NiCd ir NiMHtipo akumuliatorinius prietaisus ar planuojate juos įsigyti, svarbu žinoti pagrindinius jų veikimo principus ir taisykles, kad tokie įrankiai Jums kuo ilgiau tarnautų:
 
 • Naujas arba ilgą laiką nenaudotas akumuliatorius visą galingumą išvystys tik po maždaug 5 įkrovimo – iškrovimo ciklų.
 • Neįkrukite akumuliatoriaus po kiekvieno naudojimo, jei akumuliatoriaus neiškrovėte iki galo.
 • Prieš įkrovimą visuomet iškraukite akumuliatorių iki galo.
 • Akumuliatorių įkraukite tik naudodami gamintojo rekomenduojamą kroviklį. Bandydami tam tikros rūšies krovikliu įkrauti jam nepritaikytus akumuliatorius, galite sugadinti akumuliatorių ir sukelti gaisrą.
 • NiMH akumuliatorius rekomenduojama sandėliuoti visiškai įkrautus.
 • Akumuliatoriaus tarnavimo laikas priklauso nuo įkrovimo-iškrovimo ciklų kiekio, o ne nuo įsuktų varžtų skaičiaus.
 • Akumuliatorių saugokite nuo karščio ir ugnies, nes kitaip gresia sprogimo pavojus. Nedėkite akumuliatoriaus ant kaitinimo prietaisų ir nelaikykite jo ilgą laiką tiesioginių saulės spindulių kritimo zonoje. Atminkite: aukštesnė kaip 50C temperatūra kenkia akumuliatoriui.
 
Straipsnis pagal UAB "Robert Bosch" pateiktą informaciją
 
Mažiau svorio – lengviau dirbti
Ličio jonų akumuliatoriniai įrankiai sodo darbuose pranašesni savo lengvumu. Pavyzdžiui, akumuliatorinės vejapjovės iki 40 procentų lengvesnės nei benzininės. Ši ypatybė lemia jų manevringumą. Mažas svoris svarbus tokiems prietaisams kaip žirklės ar sekatoriai, ypač jei su jais dirbama ilgesnį laiko tarpą, kad nenuvargtų rankos.
 
Patogiau be laidų
Ličio jonų akumuliatoriniai įrankiai lengvi ir tylūs kaip elektriniai, tačiau nepriklausomi nuo elektros tiekimo. Naudojant elektrinius prietaisus, itin dažnai pasikartoja gerokai kišenę ištuštinanti ir laiką ryjanti situacija, kai laidai netyčia nupjaunami. Toks scenarijus negresia ličio jonų akumuliatoriniams prietaisams. Kita vertus, naudojantis jais, neprireikia švaistyti laiko išpainiojant susiraizgiusius laidus.
 
Saugumas + minimali priežiūra
Kaip ir benzininiai, akumuliatoriniai prietaisai mobilūs, tačiau daug saugesni. Turtint tokį akumuliatorinį įrankiai, nekyla rūpesčių dėl benzino – jokio blogo išmetamųjų dujų kvapo, rizikos laikant dideles kuro talpas (kas ypač aktualu rūkantiems). Ličio jonų akumuliatorius turintys prietaisai išsiskiria tuo, jog jie reikalauja minimalios priežiūros (nereikia ruošti kuro mišinio ar atlikti periodinės patikros). Su tuo susijęs ir saugojimo aspektas – kitaip nei benzininiams prietaisams, iš kurių reikia pašalinti kuro likučius, nes jie pažeistų patį prietaisą, akumuliatorinius įrankius po naudojimo iškart galima padėti į lentyną. Tokie prietaisai draugiškesni aplinkai: suvartodami mažiau energijos, išskiria mažesnį kiekį anglies dvideginio.
 
Jokių apribojimų įkraunant
Ličio jonų akumuliatoriai iš kitų akumuliatorių tipų išsiskiria tuo, jog jiems negresia perkrova, visiškas išsikrovimas ar perkaitimas – tą užtikrina įdiegta elektroninė elementų apsauga (ECP). Svarbu ir tai, jog įkrauti galite bet kada ir bet kurio įkrovimo stadijos metu, nes šių akumuliatorių neveikia atminties efektas. Prietaisai visuomet parengti naudoti.
 
Vienas akumuliatorius visiems
Verta atsižvelgti ir į tai, jog prietaisų gamintojai stengiasi suvienodinti skirtingiems prietaisams skirtus akumuliatorius. Tai reiškia, jog tą patį akumuliatorių galėsite panaudoti skirtingiems prietaisams. Tai ypač funkcionalu, kai norite išsikrovusį akumuliatorių pakeisti įkrautu ir iškart tęsti darbą. Patogu tai, jog galima rinktis įvairaus galingumo akumuliatorinius sodo įrankius. Apsvarsčius kiekvieno individualius poreikius, galima pasirinkti jo poreikius tenkinantį modelį.