Jūsų veja yra gyvas organizmas, kuriam reikia oro, vandens, maistingųjų medžiagų. Vaikščiodami ant vejos spaudžiate dirvožemį, tuomet į dirvą sunkiau prasiskverbia deguonis, reikalingas vystytis vejos šaknims. Be to, senos žolės šaknys, samanos trukdo augalams gauti optimalų kiekį jai reikalingų medžiagų.
Išspręsti šią problemą gali vejos aeratorius. Aeruojant pašalinamos samanos, senos šaknys, kitos organinės šiukšlės. Taip pat supjaustomi kupstai, dirvožemyje padaromos skylutės – visa tai tam, kad veja gautų daugiau oro. Pakanka du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) išaeruoti veją ir bus pasiektas rezultatas: sutvirtės vejos šaknų sistema, pagerės augimas, vešėjimas, trąšų įsisavinimas.
Jei Jūsų veja auga dirvožemyje, kuris yra molingas ar smėlingas, tuomet aeratorius tiesiog būtinas. Tokios sudėties dirvožemyje susikaupia mažiau deguonies nei derlingame. Geriausias įrankis aeruoti veją - elektrinis ar benzininis aeratorius / skarifikatorius. Galima surasti ir kitokių priemonių, tačiau tik aeratorius dirvą valo, o ne sustumia nešvarumus giliau į žemę. Veja aeruojama bent kartą į metus. Aeravimo dažnumas priklauso nuo vejos naudojimo intensyvumo. Jei Jūsų veja nėra vien dekoracija ir po ją dažnai vaikščiojama, bėgiojama, žaidžiama - reikėtų ją aeruoti bent du kartus per metus ar dar dažniau.
Prieš aeruodami veją tinkamai ją paruoškite. Nupjaukite žolę apie 50% trumpiau nei įprastai ir bent porą dienų gausiau ją laistykite. Dažnesnis laistymas suminkštins žemės paviršių ir paskatins žolės augimą. Po aeravimo laistykite veją gausiau du kartus per savaitę.
Aeravimas, nors turi daugybę pliusų, yra keliantis stresą vejai, ypač jei aeruojama pirmą kartą. Aeratoriaus virbai dirgina žolės šaknis ir laikinai gali sutrikdyti vandens pasisavinimą. Todėl geriausias laikas aeravimui – pavasaris, kai augalai intensyviai auga ir oro temperatūra nėra tokia aukšta. Aeruojant žolės vegetacijos laikotarpiu iki minimumo sumažinamos neigiamos aeravimo pasekmės. Aeravimo laikas taip pat priklauso ir nuo žolės tipo. Kai kurie augalai aktyviausiai auga vasara, todėl aeravimas tokiu metu jiems tinkamiausias. Tačiau būkite atsargūs aeruodami veją vidurvasarį, jei tiksliai nežinote kokie augalai želia jūsų pievelėje - galite stipriai pažeisti šaknų sistemą.
Vejos aeravimas reikiamu metu ir kokybiška technika užtikrins, kad beveik visus metus galėsite džiaugtis gražia, žalia pievele. Po aeravimo atsigavusi veja bus sveikesnė o dėl padidėjusio oro kiekio, patenkančio į šaknis, pagerės dirvožemio sudėtis ir sutvirtės šaknų struktūros.